Zakres prac projektowych (MVP) – od czego zależy i jak go zdefiniować w ujęciu projektowym i portfelowym?
Razem z Panami Arkadiuszem Kumpinem i Tomaszem Stankiewiczem zastanowimy się jak określić zakres prac projektowych i portfel projektów, biorąc pod uwagę różne podejścia do zapewnienia odbiorcy projektu wartości biznesowej w warunkach ograniczeń czasu i zasobów.
09.02.2017, godz. 18:00, hotel Jana Pawła II we Wrocławiu
Zapraszamy na kolejne otwarte seminarium Dolnośląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska sponsorowane przez firmy: ELEKTROTIM S.A. oraz PROCOM System S. A.
W ramach tematu “Zarządzanie zakresem w ujęciu projektowym i portfelowym”, swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się: Pan Arkadiusz Kumpin – absolwent Politechniki Wrocławskiej, Analityk Biznesu w firmie IT Objectivity Bespoke Software Specialists, posiadający 10-letni staż pracy w obszarze międzynarodowych projektów IT oraz Pan Tomasz Stankiewicz, absolwent Politechniki Wrocławskiej z wieloletnim stażem w realizacji projektów IT w obszarach wykonawczym i zarządczym, menadżer Zespołu Architektury Portfela w Credit Agricole Bank Polska.
Tematem pierwszej części prezentacji będzie definiowanie zakresu prac projektowych, w szczególności rozważanie nad różnymi podejściami do zapewnienia odbiorcy projektu minimalnej „sensownej” wartości biznesowej w warunkach ograniczeń czasu i zasobów projektowych. Zastanowimy się, jak rozumiane jest pojęcie MVP oraz inne pochodne pojęcia, wynikające z ich różnych definicji oraz ich zastosowania w praktyce. Definiowanie MVP projektu zostanie przestawione na kilku przykładach projektów z zakresu tworzenia oprogramowania i nie tylko.
Druga część spotkania będzie poświęcona procesowi budowania i zarządzania planem realizacji strategii firmy odzwierciedlonym w Portfelu Projektów. Porozmawiamy o definiowaniu planu, celach, zakresie oraz etapie weryfikacji początkowych założeń uwzględnionych w Portfelu Projektów.
AGENDA | |
17:30 | Networking |
18:00 | Powitanie; newsy z IPMAArtur Marsy – Przewodniczący DGR IPMA Polska |
18:15 | Minimalny „sensowny” zakres prac projektowych (MVP) – od czego zależy i jak go zdefiniować?Arkadiusz Kumpin |
19:15 | Przerwa |
19:30 | Portfel Projektów jako plan realizacji strategii firmy – czy realizowany zakres spełnia początkowe założenia?Tomasz Stankiewicz |
20:15 | Podsumowanie seminarium Artur Marsy – Przewodniczący DGR IPMA Polska |
Tematyka spotkania obejmuje następujące elementy kompetencji wg Wytycznych Kompetencji IPMA (NCB3.0) stanowiących podstawę certyfikacji IPMA-4-L-C:
- 1.01 Sukces zarządzania projektem,
- 1.03 Wymagania i cele projektu,
- 1.06 Organizacja projektu,
- 1.09 Struktury projektu,
- 1.11 Czas i etapy projektu,
- 1.10 Zakres i produkty cząstkowe,
- 1.12 Zasoby,
- 1.13 Koszty i zasoby finansowe,
- 1.15 Zmiany,
- 2.08 Zorientowanie na wyniki,
- 3.01 Orientacja na projekty,
- 3.02 Orientacja na programy,
- 3.03 Orientacja na portfele.
Zarejestrowani uczestnicy spotkania, posiadacze certyfikatów IPMA uzyskują 6 JAP (Jednostka Aktywności Projektowej), wymagane przy recertyfikacji.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny – obowiązuje rejestracja.
Pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają członkowie IPMA Polska, pozostali zainteresowani – w miarę wolnych miejsc, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
Link do rejestracji:
PRELEGENCI
Arkadiusz Kumpin Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Analityk Biznesowy w Objectivity Bespoke Software Specialists z 10cio letnim stażem, posiadający 10-letni staż pracy w projektach IT w środowisku klientów międzynarodowych. Jest mężem, ojcem, analitykiem, wiecznym studentem, trenerem i swoim własnym coachem. Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów na dowolnym polu. Wierzy, że jego praca musi nieść wartość innym ludziom, a "dobrze przeżyte życie" można osiągnąć tylko służąc innym.
Tomasz Stankiewicz
Menadżer Zespołu Architektury Portfela w Credit Agricole Bank Polska. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, posiada wieloletni straż w projektach IT od strony wykonawczej i zarządczej. Prywatnie jest mężem i ojcem dwóch synów. Lubi ruch. Lubi poznawać nowe rzeczy, fascynują go nowe technologie.
Po latach pracy wie, że ważne jest przedstawianie tematów “prosto i z sensem”, a zaangażowany i lubiący się zespół to podstawa każdego sukcesu.
Zachęcamy również do zapoznania się z podsumowaniem z ostatniego seminarium DGR IPMA w dniu 01.12.2016, który poprowadziła Pani dr inż. Katarzynę Marek-Kołodziej. A tematem było: Zarządzanie projektami przemysłowymi przy zastosowaniu metodyki modułowej, opartej na koncepcji łańcucha krytycznego pod linkiem:
SPONSORZY WYDARZENIA
ELEKTROTIM S.A. wykonuje instalacje i sieci elektryczne oraz elektroenergetyczne, jak również systemy automatyki dla budownictwa, przemysłu i energetyki. Misja ELEKTROTIM S.A. brzmi: “BEZPIECZNIE DOSTARCZAMY WARTOŚCI ISTOTNE DLA KLIENTÓW”.
Spółka podejmuje się realizacji różnorodnych zadań – od projektów budowlanych, przez wykonawstwo i serwis instalacji elektrycznych i słaboprądowych, wykonawstwo sieci elektrycznych i energetycznych, teletechnicznych, budowę linii i stacji WN, produkcję rozdzielnic elektrycznych, produkty związane z inżynierią ruchu drogowego – aż po zarządzanie wielobranżowymi projektami.
Spółka aktywnie uczestniczy w realizacji projektów w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, udzielając wsparcia rzeczowego i finansowego w zakresie ochrony zdrowia, edukacji, kultury i sportu. Od wielu lat Spółka prowadzi program „ELEKTROTIM Szkołom”. Elementem programu jest m.in. autorski konkurs pod nazwą „Elektryzująca Pasja”, skierowany do uczniów szkół technicznych. ELEKTROTIM od lat wspiera działania sportowe młodzieży.
PROCOM SYSTEM S.A. działa na polskim rynku od 1989 r., oferując kompleksową realizację zadań z zakresu automatyki przemysłowej, instalacji elektrycznych, instalacji niskoprądowych, systemów ochrony środowiska oraz autorskich aplikacji informatycznych.
Wysoki poziom usług jest wynikiem stosowania niezawodnych urządzeń renomowanych firm, wykorzystywania najnowszych technologii oraz wysokich kwalifikacji naszych specjalistów.
Wśród dotychczasowych Klientów PROCOM SYSTEM znajduje się wiele polskich i zagranicznych przedsiębiorstw.