WIZYTA STUDYJNA DGR IPMA W LABORATORIUM INNOWACYJNOŚCI
W ramach spotkań członków DGR IPMA z Zespołami Naukowymi i Przemysłowymi odwiedzimy LABORATORIUM Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej.
O realizowanych projektach, w tym o projekcie łazika marsjańskiego SCORPIO, wielokrotnego medalisty zawodów w USA, prezentowanego na wystawie „7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”, opowie twórca i opiekun naukowy Laboratorium prof. dr hab. inż. Piotr DUDZIŃSKI.
Kiedy: 14.03.017, godz. 11:00
Gdzie: Politechnika Wrocławska ul. I. Łukasiewicza 7/9, bud. B-5
Zapraszamy na kolejną wizytę studyjną Dolnośląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska sponsorowane przez firmy: ELEKTROTIM S.A. oraz PROCOM System S. A.
W ramach tematu “Zarządzanie projektami R&D na Uczelniach Wyższych”, swoją wiedzą, doświadczeniem i sukcesami podzieli się:
Prof. dr hab. inż. Piotr DUDZIŃSKI – Kierownik Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych w Politechnice Wrocławskiej.
W pierwszej części spotkania zapoznamy się z profilem naukowym Katedry, jej osiągnięciami oraz projektami realizowanymi w Zespole Naukowym Pana prof. P.Dudzińskiego. Wizyta w Laboratorium przybliży uczestnikom spotkania praktyczne aspekty projektów realizowanych na stanowiskach badawczych oraz ich otoczenie techniczne. Spotkanie podsumuje dyskusja i pytania uczestników związane z zarządzaniem projektami R&D.
AGENDA |
|
10:45 |
Zbiórka uczestników na parterze budynku B5 Politechniki Wrocławskiej, ul. Łukasiewicza 7/9. |
11:00 |
Prezentacja prof. dr hab. inż. Piotra Dudzińskiego. |
11:30 |
Wizyta w LABORATORIUM INNOWACYJNOŚCI. |
12:30 – 13:00 |
Podsumowanie, dyskusja. |
Tematyka spotkania obejmuje następujące elementy kompetencji wg Wytycznych Kompetencji IPMA (NCB3.0) stanowiących podstawę certyfikacji IPMA-4-L-C: 1.01 Sukces zarządzania projektem, 1.03 Wymagania i cele projektu, 1.06 Organizacja projektu, 1.07 Praca Zespołowa, , 1.11 Czas i etapy projektu, 1.15 Zmiany, 1.18 Komunikacja, 1.19 Rozpoczynanie, 1.20 Zamykanie, 2.07. Kreatywność, 2.10 Konsultowanie.
Zarejestrowani uczestnicy spotkania, posiadacze certyfikatów IPMA uzyskują 6 JAP (Jednostka Aktywności Projektowej), wymagane przy recertyfikacji.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny – obowiązuje rejestracja.
Pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają członkowie IPMA Polska, pozostali zainteresowani – w miarę wolnych miejsc, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
REJESTRACJA:
TWÓRCA LABORATORIUM INNOWACYJNOŚCI
Prof. dr hab. inż. Piotr DUDZIŃSKI, prof. zw. PWr., Kierownik Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej.
Stypendysta Fundacji Alexandra von Humboldta w Karlsruhe i Berlinie , habilitant na Uniw. Technicznym w Dreźnie; członek międzynarodowej grupy ekspertów z zakresu Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych; Przewodniczący Sekcji Głównej Maszyn Roboczych Ciężkich i Transportu Bliskiego SIMP; autor książek i głównych referatów na kongresach krajowych i międzynarodowych; laureat Indywidualnej Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcie naukowe (2006); autor krajowych i międzynarodowych patentów innowacyjnych rozwiązań technicznych nagradzanych w Polsce i za granicą; realizator grantu EU „Process – Optimized System Functionality of Mobile Work Machines”; pełnomocnik Rektora PWr. ds. Dolnośląskiego Festiwalu Nauki; opiekun Studenckiego Koła Naukowego OFF-ROAD, w ramach którego prac zbudowany został łazik marsjański SCORPIO; opiekun Studenckiego Klubu Tanecznego ISKRA PWr.
Zachęcamy również do zapoznania się z podsumowaniem z ostatniego seminarium DGR IPMA z dnia 09.02.2017 r., prowadzonego przez Arkadiusza Kumpina i Tomasza Stankiewicza, nt. określania zakresu prac projektowych i portfeli projektów, biorąc pod uwagę różne podejścia do zapewnienia odbiorcy projektu wartości biznesowej w warunkach ograniczeń czasu i zasobów.
Gospodarz wydarzenia:
KATEDRA INŻYNIERII MASZYN ROBOCZYCH i POJAZDÓW PRZEMYSŁOWYCH
na Wydz. Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej
Główne kierunki badań:
- Teoria konstrukcji i układów napędowych maszyn roboczych i pojazdów przemysłowych oraz maszyn i urządzeń do transportu bliskiego i przeładunku,
- Dynamika oraz mechanika współdziałania pojazdów przemysłowych z dowolnym podłożem,
- Mechanika procesów interakcji narzędzi roboczych maszyn z ośrodkami rozdrobnionymi i skalnymi,
- Wirtualne prototypowanie złożonych układów mechanicznych zawierających również inne, dowolne elementy, np.: hydrauliczne, pneumatyczne, elektryczne,
- Aplikacje układów mechatronicznych w maszynach roboczych i pojazdach przemysłowych,
- Niekonwencjonalne układy podwoziowe pojazdów.
W ramach Zakładu działa unikatowe w skali międzynarodowej Laboratorium Badań Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych, które realizuje prace eksperymentalne na wyspecjalizowanych stanowiskach badawczych.