W jaki sposób Zespoły Projektowe mogą organizować się, aby istotnie zwiększać swoją efektywność pracy?
Z technikami stosowanymi w tym zakresie od czasów starożytnego Rzymu do nam współczesnych opowiedzą Panowie Marcin Żmigrodzki i Łukasz Sienkiewicz.
06.10.2016, godz. 18:00, hotel Jana Pawła II we Wrocławiu
Zapraszamy na kolejne otwarte seminarium Dolnośląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska sponsorowane przez firmy: ELEKTROTIM S.A. oraz PROCOM System S. A.
Na wydarzenie można się zarejestrować poprzez formularz na stronie EventBrite.
W ramach tematu “Samoorganizowanie się Zespołów Projektowych”, swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się:
- Pan dr Marcin Żmigrodzki, PgMP – Project Manager w sektorach IT, finansowym i produkcyjnym; pomysłodawca i projektant symulacji mobilnej; autor bloga o zarządzaniu projektami, szkoleniowiec i konsultant.
- Pan Łukasz Sienkiewicz – CEO & Managing Partner f-mie Sandstream Development, członek Zarządu IPMA Polska, trener.
Motywem przewodnim prezentacji będzie tematyka, z którą PM spotyka się na co dzień, zastanawiając się w jaki sposób zwiększyć efektywność pracy Zespołu Projektowego (w szczególności Zespołu rozproszonego), aby osiągnąć zamierzone cele w warunkach dynamicznych zmian zachodzących w otoczeniu projektu.
Jednym ze sposobów podnoszenia efektywności pracy Zespołu jest stosowanie metod zwinnych i pozwolenie ludziom na samodzielne zorganizowanie się w bardziej efektywny sposób. W trakcie sesji uczestnikom zostanie zaprezentowane, co tak naprawdę przyczynia się do zbudowania sprawnie pracującego Zespołu, A także w jaki sposób Zespoły mogą podnosić swoją wydajność. Przytoczone zostaną techniki od czasu starożytnego Rzymu do współczesnych startupów. Wyjaśniony zostanie sposób interpretacji i poprawna budowa „customer collaboration” w oparciu o model 3C. Przeprowadzony zostanie też prosty eksperyment społeczny demonstrujących wpływ uczenia się na wzrost efektywności pracy Zespołu.
AGENDA:
17:30 | Networking |
18:00 | Powitanie; newsy z IPMA Andrzej Łazowski – Przewodniczący DGR IPMA Polska |
18:15 | Samoorganizowanie się Zespołów – wykład z eksperymentem społecznym. Marcin Żmigrodzki |
19:15 | Przerwa |
19:30 | „3CCollaboration Model” jako koncepcja organizacji pracy Zespołów zwinnych. Łukasz Sienkiewicz |
20:30 | Podsumowanie seminarium Andrzej Łazowski – Przewodniczący DGR IPMA Polska |
Tematyka spotkania obejmuje następujące elementy kompetencji wg Wytycznych Kompetencji IPMA (NCB3.0) stanowiących podstawę certyfikacji IPMA-4-L-C:
- 1.01 Sukces zarządzania projektem,
- 1.06 Organizacja projektu,
- 1.07 Praca zespołowa,
- 1.08 Rozwiązywanie problemów,
- 1.15 Zmiany,
- 1.18 Komunikacja,
- 2.01 Przywództwo,
- 2.02 Zaangażowanie i motywacja,
- 2.06 Otwartość,
- 2.07 Kreatywność,
- 2.08 Zorientowanie na wyniki,
- 2.09 Sprawność,
- 2.10 Konsultowanie,
- 2.12 Konflikty i kryzysy,
- 2.14 Docenianie wartości,
- 3.08 Zarzadzanie zasobami ludzkimi.
Zarejestrowani uczestnicy spotkania, posiadacze certyfikatów IPMA uzyskują 6 JAP (Jednostka Aktywności Projektowej), wymagane przy recertyfikacji.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny – obowiązuje rejestracja. Pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają członkowie IPMA Polska, pozostali zainteresowani – w miarę wolnych miejsc, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
PRELEGENCI:
Dr Marcin Żmigrodzki, PgMP:
Zdobywca nagród PMI w rok 2007, 2009, 2010, 2013, 2014, 2016, i ISAGA 2014 Award za najlepsze szkolenia. Ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami i programami w wielu sektorach, m.in. IT, finansowym, produkcyjnym. Współwłaściciel firmy szkoleniowej Octigo. Autor książki „Zarządzanie projektami dla początkujących”.
Łukasz Sienkiewicz:
CEO & Managing Partner f-mie Sandstream Development, członek Zarządu IPMA Polska, v-ce Przewiodniczący DGR IPMA Polska, trener, specjalista w zakresie praktycznego testowania teorii zwinnych technik organizacji Zespołów rozproszonych.
SPONSORZY WYDARZENIA:
ELEKTROTIM S.A. wykonuje instalacje i sieci elektryczne oraz elektroenergetyczne, jak również systemy automatyki dla budownictwa, przemysłu i energetyki. Misja ELEKTROTIM S.A. brzmi: “BEZPIECZNIE DOSTARCZAMY WARTOŚCI ISTOTNE DLA KLIENTÓW”. Spółka podejmuje się realizacji różnorodnych zadań – od projektów budowlanych, przez wykonawstwo i serwis instalacji elektrycznych i słaboprądowych, wykonawstwo sieci elektrycznych i energetycznych, teletechnicznych, budowę linii i stacji WN, produkcję rozdzielnic elektrycznych, produkty związane z inżynierią ruchu drogowego – aż po zarządzanie wielobranżowymi projektami. Spółka aktywnie uczestniczy w realizacji projektów w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, udzielając wsparcia rzeczowego i finansowego w zakresie ochrony zdrowia, edukacji, kultury i sportu. Od wielu lat Spółka prowadzi program „ELEKTROTIM Szkołom”. Elementem programu jest m.in. autorski konkurs pod nazwą „Elektryzująca Pasja”, skierowany do uczniów szkół technicznych. ELEKTROTIM od lat wspiera działania sportowe młodzieży.
PROCOM SYSTEM S.A. działa na polskim rynku od 1989 r., oferując kompleksową realizację zadań z zakresu automatyki przemysłowej, instalacji elektrycznych, instalacji niskoprądowych, systemów ochrony środowiska oraz autorskich aplikacji informatycznych. Wysoki poziom usług jest wynikiem stosowania niezawodnych urządzeń renomowanych firm, wykorzystywania najnowszych technologii oraz wysokich kwalifikacji naszych specjalistów. Wśród dotychczasowych Klientów PROCOM SYSTEM znajduje się wiele polskich i zagranicznych przedsiębiorstw.