#49 Spotkanie Dolnośląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska

#49 Bezpieczeństwo Funkcjonalne w Projekcie

Bezpieczeństwo Funkcjonalne w Projekcie

czyli jak zadbać, by produkt końcowy był bezpieczny dla jego użytkownika

Jak bezpieczne są produkty których używamy? Jak zapewnia się ich bezpieczeństwo dla użytkownika końcowego? Co trzeba uwzględnić podczas przygotowania produktu, projektu wprowadzenia produktu na rynek? Jakie są standardy bezpieczeństwa? Jak one wpływają na projekt i role projektowe? A może masz jeszcze inne pytania związane z tą dziedziną? Wprowadzenie do powszechnego użytku układów programowalnych sprawiło, że stały się one ważnym czynnikiem bezpieczeństwa produktów medycznych, układów sterowania przemysłowego, samochodów czy sprzętu AGD.

Od wielu lat nasze bezpieczeństwo zależy urządzeń, których używamy na co dzień – zarówno od ich konstrukcji, oprogramowania jak i procesu ich tworzenia. Doświadczenia ostatnich dekad w tym zakresie są dostępne w skondensowanej i mało przystępnej formie w normach bezpieczeństwa funkcjonalnego, które definiują zasady tworzenia tego typu produktów. W trakcie prezentacji wskażę kluczowe elementy projektu, które pozwalają na uzyskanie wymaganego stopnia bezpieczeństwa i umożliwiają późniejszą certyfikację produktu.

O tym właśnie będzie najbliższe spotkanie Dolnośląskiej Grupy regionalnej IPMA Polska. Dotkniemy takich zagadnień jak:

  • określenie obszarów produktowych, których bezpieczeństwo funkcjonalne dotyczy,
  • źródła standardów bezpieczeństwa funkcjonalnego,
  • powodów, dla których powstały obecnie obowiązujące standardy,
  • poznamy proces tworzenia bezpiecznego produktu,
  • wymagania dotyczące dokumentacji, stosowanych metod opisu wymagań
  • wpływ bezpieczeństwa funkcjonalnego na role projektowe
  • zakres obowiązków Menadżera FuSa
  • itd.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lip 16 2020
Expired!

Czas

18:00 - 19:45

Więcej informacji

Rejestracja

Lokalizacja

webinar

Organizator

Dolnośląska Grupa Regionalna IPMA Polska
Telefon
-
Email
dolnoslaska-gr@ipma.pl
Strona WWW
http://www.dsgr.ipma.pl

Jesteśmy przekonani, że wiedza, kompetencje, doświadczenie i sieć kontaktów mogą wnieść istotny wkład w rozwój regionu. Dlatego chcemy rozwijać w regionie kompetencje indywidualne i instytucjonalne w zakresie zarządzania projektami. Prezentować doświadczenia, nowe idee tworząc grunt do wymiany poglądów i opinii. Budujemy regionalne forum, które będzie miejscem do nawiązywania i utrzymywania kontaktów w gronie osób i instytucji zajmujących się projektami w regionie. Chcemy promować w regionie profesjonalne zarządzanie projektami oraz budować uznanie i prestiż dla grupy zawodowej Project Managerów. Nasze działania adresujemy do wszystkich zainteresowanych projektami, niezależnie od branży, poziomu dojrzałości w zarządzaniu projektami czy przynależności do organizacji. Nie promujemy żadnej konkretnej metodyki ani narzędzi - dzielimy się doświadczeniami i upowszechniamy najlepsze praktyki. Podstawową formą naszego działania są cykliczne spotkania nt. zarządzania projektami. Zapraszamy do udziału w spotkaniach i współpracy przy budowaniu regionalnej społeczności osób związanych z Project Management'em.

Rejestracja

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!

Archiwum wydarzeń

Zobacz jakie wydarzenia organizowaliśmy do tej pory. Tu znajdziesz nasze archiwum.

Back To Top