#55 Multivalue P3M – praktyczne dostarczanie wielu wartości w programach, projektach, portfelach.

Multivalue P3M – praktyczne dostarczanie wielu wartości w programach, projektach, portfelach.

Prince2 od samego początku swojego istnienia w tej nazwie kładzie nacisk na zasadność biznesową projektu. PMBOK w siódmej edycji odmienia wartość biznesową projektu przez wszystkie przypadki. IPMA od ICB 3.0 określa sukces projektu jako zadowolenie interesariuszy, a w ICB 4.0 określa projekty jako sposób na dostarczenie wartości dla organizacji.

Problem polega jednak na tym, co tak naprawdę jest wartością w projektach. Jak ją określić, jak zmierzyć? Czy faktycznie wartość biznesowa to coś, za co jest skłonny zapłacić klient – jak określa to Harold Kerzner? Czy jednak można, a wręcz powinno się patrzeć na wartość projektu znacznie szerzej?

Jak określa się wartość strategiczną projektów w JSW SA i jak można ją jeszcze zwielokrotnić – pokażę także na przykładzie pewnego projektu, w którym brałem udział. Projekt ten skończył się z kilkuletnim opóźnieniem, kosztował prywatną firmę ponad dwa razy więcej niż pierwotnie zakładano, dostarczył coś innego niż planowano – a WSZYSCY uważają go za sukces. Nawet Asesorzy i Jury IPMA Polish Excellence Award, którzy uznali ten projekt za Zwycięzcę w konkursie wówczas, kiedy jeszcze nie rozróżniano kategorii projektów, a Zwycięzca był tylko jeden.

A może po prostu złoty trójkąt celów to przeżytek i nie do niego powinniśmy dążyć w projektach?

Druga część spotkania to mój autorski warsztat Wieża. Polega na rywalizacji zespołów w budowie wieży z klocków wg zadanych parametrów. Ćwiczenie składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap ma charakter pilotażowo-ćwiczeniowy. Wygrywa zespół, który w drugim etapie zdobędzie więcej punktów. Kryteria wygranej w pierwszym i drugim etapie są identyczne, jawne i zdefiniowane w tabeli. Warsztat trwa ok. 55 min. Wspomnienia i wnioski zostają na lata.

Prelegent:
Krzysztof Witkowski – Konsultant, Trener, Ekspert

Absolwent Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. Posiadane certyfikaty: Certified Senior Project Manager IPMA – B, Prince2 Practitioner. Ponad 20 lat w projektach. Asesor wiodący IPMA Polish Project Excellence Award, Asesor 4-L-C IPMA Polska. Uhonorowany nagrodą Atlas Project Managementu 2022 IPMA Polska. Konsultant, trener i ekspert w obszarze zarządzania strategicznego i zarządzania projektami. Wykładowca na studiach podyplomowych: WSE Kraków, Politechnika Śląska, Politechnika Rzeszowska oraz SWPS Wrocław. Wdrożył zarządzanie projektami m.in. w INTOP Tarnobrzeg, Silvermedia Kraków, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Teamtechnik Skawina, Lubelski Węgiel Bogdanka, Zakłady Mechaniczne Tarnów, Jastrzębska Spółka Węglowa, Urząd Miasta Jaworzna, Przedsiębiorstwo Budowy Szybów. Pracował w projektach dla m.in. PGNiG, Teamtechnik, Nowy Styl Group, JSW, JSW Koks, PBSz. Obecnie prowadzi projekt wdrożeniowy w przedsiębiorstwach Grupy Kapitałowej ARP.

Sponsor:
Sponsorem wydarzenia jest Uniwersytet SWPS Wrocław – organizator Studiów Podyplomowych “Zarządzanie projektami”.

Do zobaczenia!

Wydarzenie zostało zakończone.

Harmonogram

Agenda

17:45 - 18:00
networking przed spotkaniem
18:00 - 18:10
otwarcie spotkania, newsy z IPMA
18:10 - 19:00
wystąpienie Gościa
19:00 - 19:30
przerwa networkingowa
19:30 - 20:30
warsztat Wieża (tylko 48 miejsc - pierwszeństwo dla członków IPMA)
20:30
zakończenie

Data

cze 22 2023
Expired!

Czas

18:00 - 20:30

Więcej informacji

REJESTRACJA

Lokalizacja

Uniwersystet SWPS
ul. Ostrowskiego 30b, 53-238 Wrocław

Organizator

Dolnośląska Grupa Regionalna IPMA Polska
Telefon
-
Email
dolnoslaska-gr@ipma.pl
Strona WWW
http://www.dsgr.ipma.pl

Jesteśmy przekonani, że wiedza, kompetencje, doświadczenie i sieć kontaktów mogą wnieść istotny wkład w rozwój regionu. Dlatego chcemy rozwijać w regionie kompetencje indywidualne i instytucjonalne w zakresie zarządzania projektami. Prezentować doświadczenia, nowe idee tworząc grunt do wymiany poglądów i opinii. Budujemy regionalne forum, które będzie miejscem do nawiązywania i utrzymywania kontaktów w gronie osób i instytucji zajmujących się projektami w regionie. Chcemy promować w regionie profesjonalne zarządzanie projektami oraz budować uznanie i prestiż dla grupy zawodowej Project Managerów. Nasze działania adresujemy do wszystkich zainteresowanych projektami, niezależnie od branży, poziomu dojrzałości w zarządzaniu projektami czy przynależności do organizacji. Nie promujemy żadnej konkretnej metodyki ani narzędzi - dzielimy się doświadczeniami i upowszechniamy najlepsze praktyki. Podstawową formą naszego działania są cykliczne spotkania nt. zarządzania projektami. Zapraszamy do udziału w spotkaniach i współpracy przy budowaniu regionalnej społeczności osób związanych z Project Management'em.

REJESTRACJA

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!

Archiwum wydarzeń

Zobacz jakie wydarzenia organizowaliśmy do tej pory. Tu znajdziesz nasze archiwum.

Back To Top