#53 Typowe problemy Agile

Typowe problemy Agile.

Jak sobie z nimi radzić wg SAFe.

Wdrażając Agile lub pracując już w nim, natrafiamy na różne problemy. Część z nich jest specyficzna dla danych organizacji, a część bardzo typowa.

Wbrew pozorem firmy nie są tak różne jak mogłoby się nam wydawać. Jako że, jak dotąd wszystkie mają swoje siedziby i oddziały na Ziemi, a pracownikami są ludzie, to wdrażanie zwinności wygląda dość podobnie. Problemy się pojawiają.

Można samemu szukać na nie rozwiązania, często wynajdując koło na nowo, a można skorzystać z dobrych praktyk. Na tym polega siła metod i zbiorów dobrych praktyk, takich jak Scrum, Nexus, LeSS, SAFe, PMBoK, PRINCE2, że odnajdują prawidłowości, powielające się schematy i dostarczają bazowych narzędzi, które możemy później dostosować, zamiast je wymyślać od nowa. Jest też spora szansa, że i tak w wielu przypadkach nie wymyślilibyśmy niczego lepszego.

Pracując z projektami, programami i portfelami, w tym zwinnymi, od 11 lat, pomagając wdrażać Agile, również skalowany, w parunastu organizacjach, odnoszę często wrażenie że 90% problemów jest niemal identycznych, a kolejnych około 9% okazuje się bardzo podobnymi po głębszej analizie, pozostaje jakiś 1% na bardzo specyficzne problemy spotykane w danym kontekście tylko w danej organizacji. To trochę mało, żeby wychodzić z założenia, że nie ma kogoś, kto rozwiązał już problemy podobne do naszych.
Podzielę się swoimi doświadczeniami.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Łukaszem Dolińskim, SAFe Program Consultant’em

Agenda:

  • Jak na potrzeby tego spotkania rozumiemy zwinność i zwinność w skali,
  • Skąd wzięły się tytułowe typowe problemy,
  • Wyzwania przy wdrażaniu i skalowaniu agile,
  • Przykładowe rozwiązania SAFe dla wybranych problemów.
Prowadzący:
Łukasz Doliński – SAFe Program Consultant

Na co dzień zarządza grupami projektów (programy, portfele) oraz dba o dojrzałość projektową organizacji, głównie w obszarze IT i rozwoju produktów. Łączy perspektywę biznesową z techniczną i organizacyjną, bo równoważenie tych trzech perspektyw jest kluczowe dla sukcesu wszelkich przedsięwzięć w organizacji.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w roli trenera, konsultanta i wdrożeniowca SAFe.
Prowadzi największy w Polsce blog z zakresu skalowania Agile http://atscale.pl

Zapraszam do kontaktu:
LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/lukaszdolinski/

Do zobaczenia!
Sponsorem wydarzenia jest firma KORBANK, dostawca rozwiązań do realizacji telekonferencji – www.korbank.pl

Wydarzenie zostało zakończone.

Harmonogram

Agenda

17:55 - 18:00
logowanie uczestników
18:00 - 18:10
otwarcie
18:10 - 19:10
prelekcja
19:10 - 19:30
podsumowanie części merytorycznej, sesja pytań
19:30 - 19:40
zakończenie

Data

maj 20 2021
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Więcej informacji

REJESTRACJA

Lokalizacja

webinar

Organizator

Dolnośląska Grupa Regionalna IPMA Polska
Telefon
-
Email
dolnoslaska-gr@ipma.pl
Strona WWW
http://www.dsgr.ipma.pl

Jesteśmy przekonani, że wiedza, kompetencje, doświadczenie i sieć kontaktów mogą wnieść istotny wkład w rozwój regionu. Dlatego chcemy rozwijać w regionie kompetencje indywidualne i instytucjonalne w zakresie zarządzania projektami. Prezentować doświadczenia, nowe idee tworząc grunt do wymiany poglądów i opinii. Budujemy regionalne forum, które będzie miejscem do nawiązywania i utrzymywania kontaktów w gronie osób i instytucji zajmujących się projektami w regionie. Chcemy promować w regionie profesjonalne zarządzanie projektami oraz budować uznanie i prestiż dla grupy zawodowej Project Managerów. Nasze działania adresujemy do wszystkich zainteresowanych projektami, niezależnie od branży, poziomu dojrzałości w zarządzaniu projektami czy przynależności do organizacji. Nie promujemy żadnej konkretnej metodyki ani narzędzi - dzielimy się doświadczeniami i upowszechniamy najlepsze praktyki. Podstawową formą naszego działania są cykliczne spotkania nt. zarządzania projektami. Zapraszamy do udziału w spotkaniach i współpracy przy budowaniu regionalnej społeczności osób związanych z Project Management'em.

REJESTRACJA

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!

Archiwum wydarzeń

Zobacz jakie wydarzenia organizowaliśmy do tej pory. Tu znajdziesz nasze archiwum.

Back To Top